Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale + SE POT INFIINTA DOUA FIRME/ 2 SEDII SOCIALE IN ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

+ SE POT INFIINTA DOUA FIRME/ 2 SEDII SOCIALE IN GARSONIERA?

Eu stiu ca pt sediul social trebue sa ai cate o camera pt fiecare firma
dar daca am o garsoniera si vreau sa infiintez doua firme cu acelasi sediu social?
se poate?
cip200 a scris:

Se poate. O firma in camera, iar alta in bucatarie.
'

Da, asa am procedat si eu de cateva ori, dar de cand cu Certificatul de Unicitate Sediu, nu stiu daca se mai poate obtine de la ANAF. Pur si simplu nu am avut un asemenea caz din iulie, de cand e obligatoriu, si pana acum.

Real si ce spune colegul Alberto, numai ca ne lovim de aceeasi pb.: nu la anaf completezi declaratia model 1 (fara activitate la acel sediu) si acestia vor putea refuza eliberarea acelui Certificat....