Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Incresintrea minorului in vrsta de 3 an
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Incresintrea minorului in vrsta de 3 an

Buna am si eu o problema cu fostu sot cu care am stat 5 ani si a rezultat un copil in varsta de 3 ani. Am plecat de la el acum 5 luni si ma tot ameninta ca imi ia copilu ca el are avocat si eu nu . Am trait 5 ani cu el din care 4 ani un cosmar pentru ca el cu mama lui a inceput sa consume bauturi alcolice si ma bateau iar fetita asista la toate dcandalurile si bataile din casa si nu am mai suportata mi-am luat fetita care era foarte speriata si plangea de frica lor. Acum imi e frica sa nu i incredinteze copilu lui pentru ca fetita a fost speriata de mai multe ori de ei si acum 2 luni mia luat copilu din brate m-a batut si mia tinut copilu inchis in caminu cultural unde lucreaza el noaptea de paza era beat si de atunci fetita e foarte speriata cand i vede.
'VA MULTUMESC !
sa inteleg ca sunteti in proces de divort, proces in care instanta se va pronunta si cu privire la incredintarea fetitei; administrati proba cu martori care sa relateze tot ceea ce spuneti acum d-voastra si nici un judecator nu va incredinta o fetita de 5 ani unui astfel de tata; stati linistita.
avocat cristina popescu
cum sa va ia copilul? daca ati divortat si copilul e cu dvs inseamna ca instanta de judecata v-a incredintat dvs custodia copilului.