avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 274 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Incresintrea minorului in vrsta de 3 an
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Incresintrea minorului in vrsta de 3 an

Buna am si eu o problema cu fostu sot cu care am stat 5 ani si a rezultat un copil in varsta de 3 ani. Am plecat de la el acum 5 luni si ma tot ameninta ca imi ia copilu ca el are avocat si eu nu . Am trait 5 ani cu el din care 4 ani un cosmar pentru ca el cu mama lui a inceput sa consume bauturi alcolice si ma bateau iar fetita asista la toate dcandalurile si bataile din casa si nu am mai suportata mi-am luat fetita care era foarte speriata si plangea de frica lor. Acum imi e frica sa nu i incredinteze copilu lui pentru ca fetita a fost speriata de mai multe ori de ei si acum 2 luni mia luat copilu din brate m-a batut si mia tinut copilu inchis in caminu cultural unde lucreaza el noaptea de paza era beat si de atunci fetita e foarte speriata cand i vede.
'VA MULTUMESC !
Cel mai recent răspuns: ContSters160686 , utilizator 21:26, 13 Octombrie 2010
sa inteleg ca sunteti in proces de divort, proces in care instanta se va pronunta si cu privire la incredintarea fetitei; administrati proba cu martori care sa relateze tot ceea ce spuneti acum d-voastra si nici un judecator nu va incredinta o fetita de 5 ani unui astfel de tata; stati linistita.
avocat cristina popescu
cum sa va ia copilul? daca ati divortat si copilul e cu dvs inseamna ca instanta de judecata v-a incredintat dvs custodia copilului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mama in divort amenintata si hartuita Laura Vasiliu Laura Vasiliu Procesul de divort nu s-a terminat, fetita de 7 ani sta cu mine la noua adresa unde m-am mutat, custodia inca nu este dezbatuta. Tatal ei ma ameninta ca se ... (vezi toată discuția)
Incalcarea dreptului copilului elenazahiu elenazahiu Fostul meu concubin incearca prin orice mijloace sa manipuleze fetita mea de doar 6 ani impotriva mea.Santem despartiti de 8 luni,eu am plecat din casa in care ... (vezi toată discuția)
Mama in divort amenintata si hartuita Laura Vasiliu Laura Vasiliu Procesul de divort nu s-a terminat, fetita de 7 ani sta cu mine la noua adresa unde m-am mutat, custodia inca nu este dezbatuta. Tatal ei ma ameninta ca se ... (vezi toată discuția)