Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale CAEN din nou
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

CAEN din nou

Buna ziua! Lamuriti-ma si pe mine va rog cum e cu noul cod CAEN...mai precis daca imi puteti spune ce a devenit vechiul 5248 si 1598.
Multumesc anticipat!
Exista un termen pana la care sa inregistram la ORC noul cod CAEN asl activitatii desfasurate?
poti sa cumperi si programe care fac conversia automata usurand astfel munca ta de recodificare, deocamdata nu exista nici un termen, depinde foarte mult de institutiile care cer reinnoirea autorizatiilor ex: farmaciile
mey cati oameni au pus pe drumuri cu CAEN ul vietii....mai fac avocatii si consilierii un ban cinstit :P ca sfatuiesc lumea :)
Da astia de la ORC ce dea banet fac. Cer 700 lei o recodificare :((
Mi se pare anormal sa platim pentru recodificare. Societatile comerciale sunt sanctionate fara vina prin aceasta recodificare.X-(