avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1094 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionarea de invaliditate - nerevizuibil / pensie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionarea de invaliditate - nerevizuibil / pensie pentru limita de varsta?

de cind sunt operata ma duc in fiecare an la comisia de expertiza medicala cu examene medicale aferente ,intrebarea este;nu se poate face pensionarea definitiva ?[oricum bine nu ne mai facem].va multumesc:))
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 23:26, 15 Octombrie 2010
In mod normal ar trebui sa vi re acorde o decizie care sa naiba mentiunea ded nerevizuibil
veronica safta a scris:
de cind sunt operata ma duc in fiecare an la comisia de expertiza medicala cu examene medicale aferente ,intrebarea este;nu se poate face pensionarea definitiva ?[oricum bine nu ne mai facem]

Doamna, va rog sa reveniti cu urmatoarele date:
-data nasterii;
-stagiul realizat (vechimea in munca);
-data de la care beneficiati de pensie de invaliditate;
-alte stagii, asimilate stagiului de cotizare (cursuri universitare la zi, somaj), daca este cazul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie de invaliditate grad 2 catalina mera catalina mera Sunt nascuta pe 27.10.1955. Stagiul de cotizare realizat efectic e de 29 ani si 3 luni la care cred ca se adauga perioada necontributiva in care am urmat ... (vezi toată discuția)
Pensie invaliditate nerevizuibila 2015 george3535 george3535 Mama mea a lucrat in perioada 1978-1999 si are 21 ani vechime munca,dupa aceea a fost pensionata pe caz de boala/invaliditate gradul 2 din 1999-2015 (16ani) ... (vezi toată discuția)
Pensie de invaliditate - nerevizuibil cozariuc valentin cozariuc valentin Pensionarea:Buna seara am si eu o antrebare,,,,, fiind pensionat pe caz de boala,din anul 2001 revizuibil ,doctorul ma scoate la pensie la 60 de ani ... (vezi toată discuția)