Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionarea de invaliditate - nerevizuibil / pensie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionarea de invaliditate - nerevizuibil / pensie pentru limita de varsta?

de cind sunt operata ma duc in fiecare an la comisia de expertiza medicala cu examene medicale aferente ,intrebarea este;nu se poate face pensionarea definitiva ?[oricum bine nu ne mai facem].va multumesc:))
In mod normal ar trebui sa vi re acorde o decizie care sa naiba mentiunea ded nerevizuibil
veronica safta a scris:
de cind sunt operata ma duc in fiecare an la comisia de expertiza medicala cu examene medicale aferente ,intrebarea este;nu se poate face pensionarea definitiva ?[oricum bine nu ne mai facem]

Doamna, va rog sa reveniti cu urmatoarele date:
-data nasterii;
-stagiul realizat (vechimea in munca);
-data de la care beneficiati de pensie de invaliditate;
-alte stagii, asimilate stagiului de cotizare (cursuri universitare la zi, somaj), daca este cazul.