Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... ..plangere penala !
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

..plangere penala !

O plangere penala formulata catre Parchet si soldata cu ....NUP a ajuns in Instanta facandu-se plangere pe art.278 ind.1 Cpp.
Pe citatie si nici pe portalul instantelor nu exista mentionat intimatul !!..este normal !?
Procesul se desfasoara fara partea caruia i s-a formulat plangerea ??
Multumesc !
parti in dosar sunt atat partea vatamata cat si faptuitorul; studiati dosarul, faptul ca in citatie si pe portal nu apare poate fi o simpla omisiune
avocat Cristina Popescu
Multumesc !
Probabil ca o sa fie lipsa de procedura cu intimatul. Nu l-au citat.
In plangere ati scris adresa intimatului?
Da ,au fost si atasate rezolutiile de la Parchet !
GabrielaA a scris:

Probabil ca o sa fie lipsa de procedura cu intimatul. Nu l-au citat.
In plangere ati scris adresa intimatului?

asta e si parerea mea. Se intampla frecvent