Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale autorizare cinematograf
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

autorizare cinematograf

Care sunt autorizatiile care trebuie luate pentru functionarea unui cinematograf? Ce taxe se platesc pentru difuzarea filmelor?
D.-L. nr.142/11-05-1990
DECRET-LEGE privind instituirea "Timbrului cinematografic"
L. nr.328/2006 pentru aprobarea Ordonanţei Guvernului nr. 39/2005 privind cinematografia

B-) sper sa ajute
Mai sunt si taxele de autor. Dar cred ca ar trebui sa angajezi un jurist pt. asemenea afacere#-o
aaa ...si mai trebuie sa mergi la Regia aia Nationala a Filmului la care trebuie sa mai platesti pt fiecare film...si pe fiecare difuzare mai platesti ....o gramada de impozite mai vin si pt produsele care le dai in cadrul salii B-)
Si la urma vezi daca iti iese ceva sau vii cu bani de acasa:)):))
Mersul la cinematograf sau mai bine zis, lipsa acestui obicei, este o chestie de mentalitate.

Preferam sa furam filme de pe Internet decat sa dam cativa lei pentru o reprezentare in sala.