Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... pasaport
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

pasaport

as dori sa stiu ce acte imi trebuiesc , cat ma costa sa imi fac un pasaport si in cat timp il primesc. Multumesc anticipat.
-paşapoarte simple electronice=244,00 lei* (costul paşaportului) + 32,00 lei* (taxă consulară);Paşaportul simplu electronic se eliberează în termen de cel mult 30 de zile lucrătoare. Valabilitatea paşaportului electronic este de 5 ani, iar pentru minorii cu vârsta sub 6 ani, valabilitatea acestuia este de 3 ani.

Pentru eliberare ai nevoie de pasaportul vechi ( daca ai mai avut ) + CI + certificat de nastere .... si ca in toate cazurile cateva copii dupa acte pentru siguranta vreo 3 din fiecare . Taxa se plateste la CEC Bank in prealabil , acolo te vor indruma si angajatii CEC ...