avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Cărţi. Interesante, de ... Impresii
Discuție deschisă în Cărţi. Interesante, de recomandat, topuri...

Impresii

Buna ziua,
Ma intereseaza ce parere aveti despre scrierile de pe blogul [ link extern ] /
Multumesc mult
Cel mai recent răspuns: trope_doi , utilizator 17:38, 27 Noiembrie 2010
Andrei Dina
Weekend ...Frigul şi liniştea te îndeamnă la întrebări existenţiale, te scot din agitaţia şi vârtejul vieţii cotidiene, te fac să îţi realizezi propria mortalitate şi, în mod paradoxal, te fac să o accepţi fără remuşcări sau teamă.
...pustietatea ce mă înconjoară, zgomotul bătrânii garnituri, graffitti-urile ce o îmbrăca, mă trimit în lumea lui Van Gogh...

Frumos
=D>

Mihaela Popa


Ultima modificare: Duminică, 17 Octombrie 2010
ContSters163988, utilizator
Multumesc mult :)
Poate doar mi se pare... dar e... ceva de genul "o lumanare care arde la ambele capete"...
Am citit numai ceea ce a fost postat in luna Octombrie 2010 - deocamdata :)
Oricum, imi place.
Ultima modificare: Joi, 28 Octombrie 2010
trope_doi, utilizator
multumesc pentru apreciere...nu stiu la ce va referiti cu lumanarea
Lumanarea poate simboliza... viata omului, sufletul sau...
In acest caz, un om care traieste intens... Un om care e la fel de bun in mai multe domenii, un om care vede si sufletul celorlalti...
Acea comparatie mi-a venit in minte la acel moment... :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Timpul care trece nemilos... ContSters250994 ContSters250994 Am stat mult in cumpana daca este potrivit sa scriu acest mesaj.... Apoi am gandit ca este singurul lucru care Il pot face pentru cel care a fost ceva vreme ... (vezi toată discuția)
Dedicatii muzicale si nu numai...pentru copiii nostri...:)  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu Pentru ca se apropie Mos Nicolae va invit sa le faceti o surpriza celor mai mici membri ai familiilor Dvs. Cu siguranta se vor bucura daca isi vor vedea ... (vezi toată discuția)
Sa nu radeti: biblia este cea mai interesanta carte ContSters87904 ContSters87904 Veti observa mai ales in noul testament ca nu este asa greu de inteles, ca ne sunt date niste sfaturi foarte utile pentru viata sau in vechiul testament ... (vezi toată discuția)