Forum Discuţii diverse Cărţi. Interesante, de ... Impresii
Discuție deschisă în Cărţi. Interesante, de recomandat, topuri...

Impresii

Buna ziua,
Ma intereseaza ce parere aveti despre scrierile de pe blogul [ link extern ] /
Multumesc mult
Andrei Dina
Weekend ...Frigul şi liniştea te îndeamnă la întrebări existenţiale, te scot din agitaţia şi vârtejul vieţii cotidiene, te fac să îţi realizezi propria mortalitate şi, în mod paradoxal, te fac să o accepţi fără remuşcări sau teamă.
...pustietatea ce mă înconjoară, zgomotul bătrânii garnituri, graffitti-urile ce o îmbrăca, mă trimit în lumea lui Van Gogh...

Frumos
=D>

Mihaela Popa

ContSters163988, utilizator
Multumesc mult :)
Poate doar mi se pare... dar e... ceva de genul "o lumanare care arde la ambele capete"...
Am citit numai ceea ce a fost postat in luna Octombrie 2010 - deocamdata :)
Oricum, imi place.
trope_doi, utilizator
multumesc pentru apreciere...nu stiu la ce va referiti cu lumanarea
Lumanarea poate simboliza... viata omului, sufletul sau...
In acest caz, un om care traieste intens... Un om care e la fel de bun in mai multe domenii, un om care vede si sufletul celorlalti...
Acea comparatie mi-a venit in minte la acel moment... :)