Forum Discuţii juridice Executare silită Alte amenzi
Discuție deschisă în Executare silită

Alte amenzi

Sal, tocmai am primit o amenda pe numele meu in valoare de 100 de lei, cu confirmare de primire.
Mentionez ca amenda nu imi apartine, nu stiu de unde provine in amenda scrie " alte amenzi " cum pot dovedii asta ??? ca nu vreau sa platesc amenda . !?!?!? :|
Pentru a respecta procedura legala,in termen de 15 zile de la comunicare,formulati contestatie impotriva PV la judecatoria responsabila
Va revine dreptul sa sustineti si sa probati ca nu dvs sunteti persoana in sarcina careia a fost constatata contraventia si s-a dispus masura aplicarii sanctiunii pecuniare
De fapt este vorba despre o plangere contraventionala, nu despre o contestatie.
Iar "judecatoria responsabila" ...este Judecatoria in raza careia a avut loc ...presupusa contraventie.