avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 810 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Alte amenzi
Discuție deschisă în Executare silită

Alte amenzi

Sal, tocmai am primit o amenda pe numele meu in valoare de 100 de lei, cu confirmare de primire.
Mentionez ca amenda nu imi apartine, nu stiu de unde provine in amenda scrie " alte amenzi " cum pot dovedii asta ??? ca nu vreau sa platesc amenda . !?!?!? :|
Cel mai recent răspuns: Gabriela PĂDURARIU , Alte profesii 23:08, 17 Octombrie 2010
Pentru a respecta procedura legala,in termen de 15 zile de la comunicare,formulati contestatie impotriva PV la judecatoria responsabila
Va revine dreptul sa sustineti si sa probati ca nu dvs sunteti persoana in sarcina careia a fost constatata contraventia si s-a dispus masura aplicarii sanctiunii pecuniare
De fapt este vorba despre o plangere contraventionala, nu despre o contestatie.
Iar "judecatoria responsabila" ...este Judecatoria in raza careia a avut loc ...presupusa contraventie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce se mai poate face daca o plangere a fost respinsa prin sentinta definitiva si irevocabila? catalin2832 catalin2832 V-as ruga sa ma ajutati in rezolvarea unei probleme destul de delicate. Intr-o seara am fost oprit de un echipaj de politie care mi-a spus ca nu as fi ... (vezi toată discuția)
Amenda contraventionala conform legii nr. 61/1991 maria_corina29 maria_corina29 am primit in seara asta o amenda de la politie pentru ceva ce n-am facut. am alergat infractorul si l-am prins dar tot eu sunt cel care a luat amenda ca am ... (vezi toată discuția)
Solicitare clarificare situatie fiscala privind obligatiile fiscale (o amenda circulatie in urma cu aprox 3 ani) dansara2002 dansara2002 Buna ziua 1. Va rog frumos lamuriti-ma si pe mine. In urma cu aprox 3 ani am primit o amenda de circulatie pe care am contestat-o, in sensul ca am facut o ... (vezi toată discuția)