Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... cerere de urgentare la prim procurorul parchetului
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

cerere de urgentare la prim procurorul parchetului

bunz ziua am un dosar penal cu permisul si deja dureaza un an si jumatate si inca nu a a juns la procuror :sorry: m-ia sfatuit cineva so incerc cu o cerere de urgentare la prim procurorul parchetului asta ce ar trebui sa contine si daca cu asta inrautacesc aczul? sau no sa fac cu el nimic?
Sfatul este foarte bun.Este dreptul dumneavostra sa cereti sa va puna la curent cu stadiul dosarului si sa cereti urgentarea solutionarii.Sunt obligati in 30 zile sa va raspunda.
Inaintati solicitare la parchetul responsabil ,pentru comunicarea stadiului cercetarii ,
sau solutia dispusa in cauza
Avand in vedere afluxul sporit de cauze in cercetare,pesonalul insuficient,de regula ,
conditionat de numarul total de cauze,complexitatea si urgenta acestora,cercetarea poate dura mai mult
deci sa inteleg asa:
maduk depun cererrea si imi raspunde de exemplu ca este in curs si atat sau in termen de 30 de zile o solutioneaza cazul?