Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general documente cu regim special
Discuție deschisă în Contabilitate în general

documente cu regim special

cind vorbim de documente cu regim special adica facturi , avize chitantiere se face referire in mod expres la cele pt. care am facut comanda la inform likos sau si la cele care le-am cumparat din librarie ? am fost invitat la un control fiscal si-mi cere documentele cu regim special. ce le prezint? va multumesc
da se tine fisa de magazie a formularelor cu regim special
Nomenclator din 2/12/1997 al formularelor de tipizate cu regim special publicat in mo NR.368/2007
Acest link cred ca o sa va fie de folos.

[ link extern ]

Da ,inclusiv facturile achizitioanate de la librarie au u regim special de inseriere si numerotare conform Ordinului nr. 2226/2006 .