avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 634 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Codul penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Codul penal

Buna se aude ca va intra codul in octombrie 2010 stie cineva ceva despre asta?Sau de vreun decret?Ca se vorbeste de 2 luni despre asta dar niciodata nimi concret...multumesc
Ultima modificare: Marți, 19 Octombrie 2010
stefanolivia, utilizator
Cel mai recent răspuns: ContSters170716 , utilizator 20:41, 19 Octombrie 2010
Buna.Eu intelesesem ca intra in vigoare de la 1 ianuarie 2011.Dar cautand pe net,am gasit ca nu este adevarat.
As vrea sa stiu daca, dvs,cumva ati gasit nou cod si unde.
Multumesc.
A.P.
Pe Sintact sau Indaco se gaseste si intra in vigoare la 1 ianuarie 2011. :tease:
Multumesc pt informatie.:)
Ii multumiti degeaba pentru ca va dat un raspuns gresit 100%!!
Sincera sa fiu,eu nu am gasit nimic.Toate articolele ziarelor online nu precizeaza deloc acest lucru.Am vazut ca,de fapt,nu se stie nimic sigur.

Alte discuții în legătură

Data intrare in vigoare noile coduri penal si de procedura penala Niros Aciarb Niros Aciarb Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti daca noile coduri penal si de procedura penala intra in vigoare la 01. oct. 2011 sau se vor stabili alte date. Cu stima (vezi toată discuția)
Evaziunea fiscala in noul cod penal aplicat de la 1 oct 2011 teoroz teoroz noul cod penal va cuprinde vreo modificare pentru condamnare de evaziune fiscala? (vezi toată discuția)
Noul cod penal Iloredana Iloredana stie cineva daca are vreo sansa noul cod penal si daca da cam pe cand ar putea intra in viguare? (vezi toată discuția)