Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Codul penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Codul penal

Buna se aude ca va intra codul in octombrie 2010 stie cineva ceva despre asta?Sau de vreun decret?Ca se vorbeste de 2 luni despre asta dar niciodata nimi concret...multumesc
stefanolivia, utilizator
Buna.Eu intelesesem ca intra in vigoare de la 1 ianuarie 2011.Dar cautand pe net,am gasit ca nu este adevarat.
As vrea sa stiu daca, dvs,cumva ati gasit nou cod si unde.
Multumesc.
A.P.
Pe Sintact sau Indaco se gaseste si intra in vigoare la 1 ianuarie 2011. :tease:
Multumesc pt informatie.:)
Ii multumiti degeaba pentru ca va dat un raspuns gresit 100%!!
Sincera sa fiu,eu nu am gasit nimic.Toate articolele ziarelor online nu precizeaza deloc acest lucru.Am vazut ca,de fapt,nu se stie nimic sigur.