avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... evaziunea fiscala in noul cod penal aplicat de la 1 ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

evaziunea fiscala in noul cod penal aplicat de la 1 oct 2011

noul cod penal va cuprinde vreo modificare pentru condamnare de evaziune fiscala?
Cel mai recent răspuns: ContSters178374 , utilizator 23:05, 20 Iulie 2011
Evaziunea fiscala nu este reglementata de Codul penal ci de o lege speciala, asadar nicio schimbare.
Noul cod penal nu va intra in vigoare la 1 oct.
multumesc pt raspuns.asta mi-a scris o ruda intr-o scrisoare ca asta i-ar fi spus avocata.iar mie mi-a spus sa ma interesez cand intra in vigoare noul cod penal si daca se da vreun decret.
iar pe net am gasit ca intra in vigoare la 1 oct 2011,impreuna cu codul civil.
1 octombrie 2011: Data la care Noul Cod Civil si Noul Cod Penal ...
e-juridic.manager.ro/.../1-octombrie-2011:-data-la-care-noul... - În cache
1 octombrie 2011: Data la care Noul Cod Civil si Noul Cod Penal vor intra in vigoare.
Asa se dorea. Momentan numai despre Nopul cod civil avem aceste informatii. Pentru celelalte mai asteptam.
Ultima modificare: Miercuri, 20 Iulie 2011
ContSters178374, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Redozari si decrete 2011 alexandrarusu alexandrarusu as vrea sa stiu si eu despre ce este vorba cu aceste noi decrrete de redozari sh gratieri care se dau din 1 octombrie 2011 si despre noul cod penal si daca ... (vezi toată discuția)
Noul cod penal ContSters214324 ContSters214324 stie cineva daca va intra in vigoare noul cod penal? (vezi toată discuția)
Codul penal stefanolivia stefanolivia Buna se aude ca va intra codul in octombrie 2010 stie cineva ceva despre asta?Sau de vreun decret?Ca se vorbeste de 2 luni despre asta dar niciodata nimi ... (vezi toată discuția)