Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... evaziunea fiscala in noul cod penal aplicat de la 1 ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

evaziunea fiscala in noul cod penal aplicat de la 1 oct 2011

noul cod penal va cuprinde vreo modificare pentru condamnare de evaziune fiscala?
Evaziunea fiscala nu este reglementata de Codul penal ci de o lege speciala, asadar nicio schimbare.
Noul cod penal nu va intra in vigoare la 1 oct.
multumesc pt raspuns.asta mi-a scris o ruda intr-o scrisoare ca asta i-ar fi spus avocata.iar mie mi-a spus sa ma interesez cand intra in vigoare noul cod penal si daca se da vreun decret.
iar pe net am gasit ca intra in vigoare la 1 oct 2011,impreuna cu codul civil.
1 octombrie 2011: Data la care Noul Cod Civil si Noul Cod Penal ...
e-juridic.manager.ro/.../1-octombrie-2011:-data-la-care-noul... - În cache
1 octombrie 2011: Data la care Noul Cod Civil si Noul Cod Penal vor intra in vigoare.
Asa se dorea. Momentan numai despre Nopul cod civil avem aceste informatii. Pentru celelalte mai asteptam.
ContSters178374, utilizator