Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Legi si norme de functionare after school
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Legi si norme de functionare after school

Vreau sa-mi infiintez un after school. Ma intereseaza dupa ce legi si norme functioneaza aceasta institutie. Va multumesc pentru orice ajutor.
Loredana-M
Trebuie sa va infiintati un SRL cu obiect de activitate in acest sens.
SRL -ul pentru a putea incepe l-am deschis deja. Problemele pe care le-am intimpinat au fost sa gasesc toate legile pentru a putea acredita institutia si toate normele de functionare pe care trebuie sa le indeplineasca aceasta .
Eu am gast doar legea 88 si legea 87, una pentru acreditare si una pentru calitatea educatiei. Despre norme insa nu am gasit nimic.
indicat ar fi o asociatie sau o fundatie, mai bine zis un ONG;)
Fiind un after school nu i se aplica legislatia educatiei. Cred ca ar fi mai profitabil infiintarea unei asociatii si plata parintilor s-ar face prin intermediul donatiilor.