Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitate Intreprindere Individuala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitate Intreprindere Individuala

Buna ziua
Detin o Intr.Iind. avand ca domeniu de activitate comert de tip fast food (fara a fi platitor de tva).Pe langa -registru jurnal de inc. si plati -registru unic de control si raport de gestiune zilnic ; trebuie sa tin la fiecare factura si nota de receptie ?
=D>Da trebuie NIR
Ar trebui sa mai aveti si.. fise de magazie, retetar,.-raport de productie
-bonuri de consum
Si bineinteles o casa de marcat,pt. vinzarile zilnice..:hm:
iulia53, utilizator
Da...si casa de marcat (ficalizata) am, restul trebuie sa le procur. Cred totusi ca e vorba de contabilitate primara , nu e chiar asa de simplu.

Va multumesc mult pentru raspuns
VA sugerez o contabila,daca nu va pricepeti si aveti si alte preocupari..:D
DA -contabilitate primara,dar trebuie facute toate actele in regula pina sa inregistrati in ordine cronologica platile si incasarile in Reg. de inc. si plati