Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... ce se poate intampla?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

ce se poate intampla?

buna ziua....fratele meu si cumnata mea au cate un card de credit la o ba nca din oras....ei au descoperit cardurile avand niste probleme de sanatate ,iar la o perioada scurta de timp au plecat in strainatate....au cateva luni de cand nu au mai platit....ce se poate intampla?.....nu au girat nimic in momentul in care au luat aceste carduri....doar salariile...pot fi trasi in vreun fel la raspundere de catre banca ....?
Pot fi executati silit.
ce sa le execute? bunuri ? sau casa?
Si bunuri si casa. Orice bun din proprietate pana se stinge datoria.
Daca tot au plecat in strainatate, sa trimita si ei in conturi niste bani din cand in cand, pana achita tot.