Forum Discuţii juridice Executare silită se lasa pe bune cu parnaie pt tulburare de posesie ...
Discuție deschisă în Executare silită

se lasa pe bune cu parnaie pt tulburare de posesie sunt proprietarul

ma cam sperie legea dar nici sa astept ani cu proces de evacuare nu am alta solutie daca nu locuieste acolo am vreo sansa
daca a expirat contractul de inchiriere atunci puteti intra in casa.
Nu ati oferit suficiente detalii. In principiu, daca posesia apartine altcuiva conform unui contract puteti avea probleme cu legea penala intr-adevar.
contractul a expirat pe 17 ac oct mai trebuie sal notific daca are bunuri
Sa nu cumva sa aveti o clauza de prelungire automata a contractului in caz de nedenuntare a lui de catre parti anterior expirarii.
Oricum va trebui sa nu distrugeti bunurile ramase.
O descriere mai..coerenta a spetei, pls. Altfel, veti primi raspunsuri..la fel.