Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariat angajat in doua unitati bugetare in acelasi ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariat angajat in doua unitati bugetare in acelasi timp

Doresc sa stiu daca o persoana poate avea doua locuri de munca ,in institutii diferite dar bugetare in acelasi interval orar,08-16.Daca da in cartea de munca cum se opereaza se vor trece doi ani intr-un an.Va multumesc.
Nu puteti avea 2 norme intregi in acelasi interval orar, pentru ca nu puteti fi in 2 locuri in acelasi timp.
Angajarea personalului prin cumul de functii in cazul in care o parte din programul functiei cumulate se suprapune celui corespunzator functiei in care este incadrat se face cu acordul conducerii unitatii la care persoana in cauza are functia de baza.

In carnetul de munca se va trece numai perioada lucrata la unitatea unde are functia de baza.