avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... interviu admitere baroul bucuresti
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

interviu admitere baroul bucuresti

A fost cineva programat la interviu joi 28.10 ? Eu nu am primit nici un telefon de la barou.
Cel mai recent răspuns: viorell2004 , utilizator 23:17, 17 Martie 2011
Pentru beton2008val@gmail.com

Stimate coleg,
poti sa ne spui ce numar de ordine ai pe lista cu cereri de primire, sau la ce data ai depus cererea de primire?

Multumesc
pentru Gabriel M S
am fost in seria cuprinsa intre nr. 80 si 100.
cererea a fost depusa in 15.07.2010.
Stimati colegi, dintre aceia care au sustinut interviul pana acum, a primit cineva raspunsul?
ce parere aveti despre legalitatea testarilor scrise( examen scris) organizate de unele barouri , pentru persoanele care au solicitat intrarea in profesie cu scutire de examen...
In acceptiunea mea practica este profund ilegala si poate chiar discriminatorie.

Alte discuții în legătură

Interviu admitere cu scutire Vlad si Minea Associates Vlad si Minea Associates Stie cineva cum a fost ieri la interviul pe legislatia profesiei de avocat sustinut de cei care au solicitat admiterea cu scutire de examen? Mi-ar fi de folos ... (vezi toată discuția)
Admiterea in barou a consilierului juridic care a promovat examenul de definitivare la colegiul consilierilor juridici AllynnaCatana AllynnaCatana Buna ziua. Am si eu 2 intrebari: 1) Sunt consilier juridic ce am absolvit examenul de definitivare la Colegiul Consilierilor Juridici si am o vechime de 2 ... (vezi toată discuția)
Cum devii avocat daca esti consilier juridic? CARMEN_LUCIANA2000 CARMEN_LUCIANA2000 sunt consilier juridic, am 2 ani si 8 luni vechime ca si consilier juridic la o primarie si as vrea sa stiu cum pot deveni avocat. se ia in considerare aceasta ... (vezi toată discuția)