Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... clauza la depozit banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

clauza la depozit banca

va rog sa ma ajutati cu un raspuns urgent in urmatorul context:
sunt clauza la banca pentru o persoana care a decedat si am mers sa scot banii ce ii avea depusi pentru ai face de randuiala . de la banca a spus ca trebuie sa merg la notar . la notar zice ca tre sa dezbat succesiunea. eu sunt o persoana fara grad de rudenie . decedata are un fiu care nu a ingrijit-o si nici nu s-a ocupat de inmormantare
Ce pot sa fac sa scot banii repectivi?
Daca nu sunteti mostenitor legal sau testamentar, nu puteti face nimic.