avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 935 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Am platit unei scoli de soferi orele de curs pentru 2 ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Am platit unei scoli de soferi orele de curs pentru 2 categorii dar nu am reusit sa fac cursurile.

Am platit unei scoli de soferi orele de curs pentru 2 categorii, respectiv A si B dar de ceva vreme profesorii nu mai raspund la telefon iar scoala s-a mutat din cladirea unde avea spatiul inchiriat. Ce este de facut? Am dovada platii.
Cel mai recent răspuns: ContSters158230 , utilizator 11:20, 24 Iunie 2011
Contactati- i la noua adresa ori faceti plangere pentru inselaciune!
m.belu a scris:

Contactati- i la noua adresa ori faceti plangere pentru inselaciune!

Multumesc pentru raspunsul promt.
As dori sa solicit banii inapoi deoarece nu s-au facut cursurile si chiar am fost acasa la cei care detin respectiva firma si a incercat sa ma linisteasca spunandu-mi ca in curand se vor relua. Mi-e foarte teama ca acest lucru sa nu fie adevarat iar firma sa fie desfiintata, in acest caz eu voi ramane pagubit.
Staruiti in demersurile de contactare instructori auto
Incercati cautarea noului sediu al unitatii
In ultima instanta,formulati plangere la organele competente
Sunt intrunite elementele constitutive ale infractiunii invocate ,respectiv existenta unei conventii formale intre parti,inducerea in eroare a cursantilor cu prilejul neonorarii obligatiilor contractuale -eroare in absenta careia acestia nu ar fi incheiat sau executat conventia in conditiile stipulate si pricinuirea unei pagube.
Ultima modificare: Luni, 25 Octombrie 2010
ynocentta, utilizator
Multumesc pentru raspuns. Am sa incerc cele enumerate mai sus pentru a termina aceasta problema in mod amiabil.
In conditiile in care cunoasteti domiciliul instructorilor si alti luat legatura cu acetia ,
aveti posibilitatea sa discutati concret reluarea cursurilor si in acest fel aplanarea situatiei

Alte discuții în legătură

Amenda isctr ? cornel grecu cornel grecu Buna seara, sunt insructor auto din 2005 (fara nici o abatere),la o scoala de soferi din Bistrita, angajat cu salariu minim pe economie. Am fost oprit in ... (vezi toată discuția)
Accident masina in timpul cursului practic la scoala de soferi emi_emi emi_emi Buna, Va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi in urmatoarea situatie : Am inceput recent cursurile practice la o scoala de soferi si am avut un accident in ... (vezi toată discuția)
În ce condiții pot să schimb școala de șoferi cu o altă școală? Elle117 Elle117 Bună! Am tot citit pe aici diverse răspunsuri pe această temă, dar tot am niște nelămuriri. Am început școala de șoferi cu un instructor care e ... (vezi toată discuția)