Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Am platit unei scoli de soferi orele de curs pentru 2 ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Am platit unei scoli de soferi orele de curs pentru 2 categorii dar nu am reusit sa fac cursurile.

Am platit unei scoli de soferi orele de curs pentru 2 categorii, respectiv A si B dar de ceva vreme profesorii nu mai raspund la telefon iar scoala s-a mutat din cladirea unde avea spatiul inchiriat. Ce este de facut? Am dovada platii.
Contactati- i la noua adresa ori faceti plangere pentru inselaciune!
m.belu a scris:

Contactati- i la noua adresa ori faceti plangere pentru inselaciune!

Multumesc pentru raspunsul promt.
As dori sa solicit banii inapoi deoarece nu s-au facut cursurile si chiar am fost acasa la cei care detin respectiva firma si a incercat sa ma linisteasca spunandu-mi ca in curand se vor relua. Mi-e foarte teama ca acest lucru sa nu fie adevarat iar firma sa fie desfiintata, in acest caz eu voi ramane pagubit.
Staruiti in demersurile de contactare instructori auto
Incercati cautarea noului sediu al unitatii
In ultima instanta,formulati plangere la organele competente
Sunt intrunite elementele constitutive ale infractiunii invocate ,respectiv existenta unei conventii formale intre parti,inducerea in eroare a cursantilor cu prilejul neonorarii obligatiilor contractuale -eroare in absenta careia acestia nu ar fi incheiat sau executat conventia in conditiile stipulate si pricinuirea unei pagube.
ynocentta, utilizator
Multumesc pentru raspuns. Am sa incerc cele enumerate mai sus pentru a termina aceasta problema in mod amiabil.
In conditiile in care cunoasteti domiciliul instructorilor si alti luat legatura cu acetia ,
aveti posibilitatea sa discutati concret reluarea cursurilor si in acest fel aplanarea situatiei