Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare rezident pe termen lung
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare rezident pe termen lung

buna ziua! ma intereseaza daca pentru un cetatean non-ue, dar care are permis de sedere - rezident pe termen lung in romania(5 ani), mai trebuie autorizatie de munca sau poate fi angajat in aceleasi conditii ca un cetatean roman
Depinde din ce tara provine. Accesati urmatorul link si vedeti unde se incadreaza:
[ link extern ]
Daca are permis de sedere nu-i mai trebuie autorizatie de munca ...