Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale model decizie concediu prenatal
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

model decizie concediu prenatal

buna ziua! va rog mult sa ma ajutati si pe mine cu un model decizie de suspendare a contractului de munca cu art.50, lit.a.
va multumesc!

SC ……………………………..
C.U.I. …………………………
Sediul …………………………
…………………………………

DECIZIA nr.... /.......................

Administratorul SC .............................. reprezentata prin administrator ........ ;
Având în vedere cererea înregistratã sub nr.... din data de .................. a d-nei .................................... şi actele doveditoare anexate,
În baza prevederilor art.50 lit. a) din Codul Muncii;
În temeiul prevederilor Legii nr.31/1990 privind societãtile comerciale si a prerogativelor stabilite prin actul constitutiv al societãtii,

D E C I D E:

Art.1. Începând cu data de ........................ se suspendã contractul individual de muncã al d-nei ............................... având functia de ................. în cadrul societãtii , nr.contract ................./......... , conform art.50 lit. a) din Codul Muncii .
Art.2. Prezenta decizie se comunicã celui în cauzã, compartimentului financiar-contabil şi Inspectoratului Teritorial de Muncă.
Art.3 Impotriva prezentei decizii se poate face contestatie in termen de 30 de zile de la comunicare la Tribunalul .........

ADMINISTRATOR,

Luat la cunoştinţă………………
Data ………………