Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

incepand cu ce data va fi posbil divortul la primarie? Multumesc.
actul normativ care prevede aceasta varianta a divortului, nu a intrat in vigoare inca .
daca se va aproba legea respectiva , divortul pe cale administrativa va fi posibil in termen de 60 de zile de la publicarea legii in MO .
probabil ca de la 1 ianuarie 2011 se va aplica.