Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Comisioane vanzari si CAS-uri
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Comisioane vanzari si CAS-uri

Este corecta informatia conform careia pt comisioanele din vanzari rezultate in urma unui contract de mandat se platesc CAS-uri (pensie, somaj,...)?
Daca stie cineva si cine le plateste mandantul sau mandatarul (imputernicitul), deasemenea actul normativ care reglemennteaza...

Orice informatie este apreciata
Va multumesc
torex2, utilizator