avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... dosar penal contrabanda
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

dosar penal contrabanda

eu si cu familia mea,vindem tigari de la ucrainieni.ieri am fost prinsi in flagrant de catre jandarmi si politie.ne-au dus la sectie,ne-au facut dosare penale.In special mie si sotului.se considera ca suntem grup infractional?au zis ca pentru constituire de grup infractional,trafic si de tinere ilegal de tigari de contrabanda.Ce riscam,i conform carui articol?multumesc.barul unor prieteni in care tineam tigarile,a fost si el luat cu asalt.el ce risca.a declarat ca tigarile sunt ale mel.
Neaparat angajati un avocat caruia sa ii dati toate informatiile si care poate sa va stabileasca cea mai buna aparare atit in faza de urmarire penala cit si in fata instantei.
Eu zic ca cu avocat cu tot,ve-ti primii inchisoare cu executare.
Nimic nu este sigur.
De curand cand am intrat intr-un parchet m-a strigat un fost coleg de liceu incatusat.
Mi-a spus ca procurul i-a spus ca va iesi din arestul preventiv...si a iesit...
Era vorba tot de contrabanda.
Nu vroiati ieri sa-l bateti pe cel care va fila? Ce ziceti, de la el vi se trage?
www.avocatnet.ro/content/for...

Sic transit gloria mundi...
Se pare ca persoana cu pricina,indiferent ce o fi ea,v-a cam "ajutat."
Incercati sa cautati un avocat care sa va ajute ,dar mai ales cautati un mod cinstit de trai.
Cu tot respectul,cred ca "sunteti prea mica pentru un razboi atat de mare"

Alte discuții în legătură

7 dosare penale,judecat i n stare de libertate frank_kvitta frank_kvitta o persoana,este cercetata penal,in sapte dosare penale,pentru 14 infractiuni,enumar cateva: conducere fara permis numere expirate vatamare corporala grava ... (vezi toată discuția)
Contrabanda cu tigari - pedeapsa, consecinte bonzotm bonzotm Buna,am si eu o intrebare acum 2 zile m-au luat diicot-u in baza unei perchezitii pentru trafic de tigari si grup organizat si favorizarea grupului organizat ... (vezi toată discuția)
Sub acoperire abcana abcana Buna ziua.Eu vand tigari in centru,si nu sunt singurulCu politia ne impcam bine,dar de ceva timp,tot vad o persoana,are statie,pistolsi ne tot fileaza prin tot ... (vezi toată discuția)