Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... \"Licentiat in stiinte juridice si administrative\"
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

"Licentiat in stiinte juridice si administrative"

Va rog sa-mi spuneti daca cu o asemenea titulatura pe diploma de licenta pot intra in avocatura...:training:
Din cate stiu eu nu. Pot sa participe doar licentiatii in stiinte juridice. Intrebati totusi la barou.
eu am o asemenea diploma si sunt avocat in Baroul Bucuresti din 2006
Daca pe diploma scrie doar ce spuneti dv., iar specializare nu mai exista, atunci da.
Adica: Fac. de Stiinte Juridice si Administrative, Specializare ...
Pe diploma mea este completata si specializarea
Facultatea de Stiinte Economice si Administratie Publica,Specializarea Administratie Publica . Urmeaza ca in 2011 sa absolvesc iar incepand din 2010 pe diplomele de la aceasta specializare este scris "licentiat in stiinte juridice si administrative".
Stati putin, nu va repeziti la el, ca asa e folosit verbul in lege "sa absolveasca". Dar daca e specializarea AP, nu poate profesa ca avocat. Acum. Pana in 2011, vara, nu se stie... Mai ales ca facultatea e "Stiinte Economice si Administratie Publica,"
elena138, utilizator