avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 664 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... \"Licentiat in stiinte juridice si administrative\"
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

"Licentiat in stiinte juridice si administrative"

Va rog sa-mi spuneti daca cu o asemenea titulatura pe diploma de licenta pot intra in avocatura...:training:
Din cate stiu eu nu. Pot sa participe doar licentiatii in stiinte juridice. Intrebati totusi la barou.
eu am o asemenea diploma si sunt avocat in Baroul Bucuresti din 2006
Daca pe diploma scrie doar ce spuneti dv., iar specializare nu mai exista, atunci da.
Adica: Fac. de Stiinte Juridice si Administrative, Specializare ...
Pe diploma mea este completata si specializarea
Facultatea de Stiinte Economice si Administratie Publica,Specializarea Administratie Publica . Urmeaza ca in 2011 sa absolvesc iar incepand din 2010 pe diplomele de la aceasta specializare este scris "licentiat in stiinte juridice si administrative".
Stati putin, nu va repeziti la el, ca asa e folosit verbul in lege "sa absolveasca". Dar daca e specializarea AP, nu poate profesa ca avocat. Acum. Pana in 2011, vara, nu se stie... Mai ales ca facultatea e "Stiinte Economice si Administratie Publica,"
Ultima modificare: Sâmbătă, 30 Octombrie 2010
elena138, utilizator

Alte discuții în legătură

Admitere in avocatura horeabortan horeabortan Stimati colegi, Va supun atentiei o speta si va rog sa imi mentionati opinia voastra. Sunt absolvent al Facultatii de Drept Simion Barnutiu Sibiu, ... (vezi toată discuția)
Ce poate fi un absolvent de drept? dorel13 dorel13 Un licentiat al Facultatii de Drept si Administratie Publica in domeniul Drept specializarea Drept poate fi consilier juridic, poate da examen pentru a fi ... (vezi toată discuția)
Drept ianos_roxana ianos_roxana Buna ziua. Urmand cursurile facultatii de stiinte economice si administratie publica , specializarea drept, as dori sa stiu in ce masura as putea sa lucrez ca ... (vezi toată discuția)