avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 904 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie militara (politie)
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie militara (politie)

: 45 ani politist pensionare
am 45 de ani lucrez ca subofiter M.A.I,din anul 1985,incluzand scoala de subofiteri de 2 ani,anterior am mai lucrat 4 ani,repectiv de la varsta de 16 ani,doresc sa aflu o modalitate de pensionare si daca se poate si ce pensie a-si putea lua ,ma intereseaza orice modalitate,si daca se poate o valoare aproximativa a pensiei.

Alte discuții în legătură

Politist apt medical limitat - disponibilizare, salarii compensatorii, pensie calina_emilian calina_emilian am urmat scoala de subofiteri Campina din anul 1985 pana in 1987,de atunci si pana in prezent lucrand ca subofiter de politie la o subunitate din cadrul ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata sau pentru limita de varsta balasa balasa sunt nascut la data de 19.09.1961, lucrez ca politist din 1985, pot iesi la pensie pentru limita de varsta? (vezi toată discuția)
Data iesirii la pensie mai porfiroiu porfiroiu armata facuta, doi ani scoala militara, din 1990 in politie, cum pot iesi la pensie.nascuat in luna iunie, 1965.multumesc (vezi toată discuția)