Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Informatie auto
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Informatie auto

As dorii sa stiu si eu daca se poate in ce conditii pot iesi si circula pe drumurile publice cu o masina a carui proprietar(cetatean roman) a lasato in tara (masina fiind inmatriculata in uniunea europeana) urmand ca la inceputul anului 2011 sa o inmatriculeze in romania.Masina este lasata in grija mea iar proprietarul imi este ruda.Din pacate nu am putut face o procura din cauza sistemului banuiesc si imi este teama sa ies cu ea pe drumurile publice.Precizez ca masina are toate actele la zi(inspectie tehnica,carte verde,rovinieta).Va multumesc anticipat.:">
va trebuie procura..o poate face si in tara in care este si o traduceti dvs. in romania
Fara imputernicire nu puteti circula. Imputernicirea se poate face in tara in care lucreaza sau locuieste conform uzantelor din tara respectiva si o poate trimite prin serviciile de curierat.