Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Ferma porci mistreti
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Ferma porci mistreti

Ce autorizatie este necesara pentru cresterea porcilor mistreti intr-o gospodarie.
Multumesc
Eventual de gradina zoologica. Nu cred ca cineva a prevazut asta.
Intrebati la DSV si AJVPS
Luati legatura cu primaria si cu Directia Sanitar Veterinara de care depinde localitatea in care doriti sa faceti aceasta activitate
nu iti trebuie autorizatie pt. asa ceva pt. ca nu este permis de lege sa cresti animale salbatice in captivitate, in rezervatii naturale este altceva dar in gospodarie nu se poate.