Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cim pe durata determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cim pe durata determinata

As vrea sa stiu daca pot schimba incadrarea unui cim pe durata determinata incheiat cf art.81 (a) 82 (2) din CM (2)"În cazul în care contractul individual de muncă pe durată determinată este încheiat pentru a înlocui un salariat al cărui contract individual de muncă este suspendat, durata contractului va expira la momentul încetării motivelor ce au determinat suspendarea contractului individual de muncă al salariatului titular"., avand in vedere ca salariatul temporar nu are decat 3 luni de la incadrare dar s-a dovedit deosebit de efricient in munca.
Mentionez ca la nivelul entitatii din care face parte respectivul, anterior revenirii titularului de post, se solicitase conducerii, suplimentarea unui post (durata nedeterminata) avand in vedere cresterea volumului de lucrari la nivelul compartimentului respectiv (impuse de schimbarea legislatiei In domeniu).
creati un nou post.