avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Oportunităţi de colaborare Angajam AVOCAT
Discuție deschisă în Oportunităţi de colaborare

Angajam AVOCAT

Firma de avocatura avand un domeniu larg de activitate (comerial, dreptul afacerilor, domeniul real estate, deschideri de firme etc) are vacante 2 pozitii de avocat:
1. activitate minima in barou
2. experienta de barou de minim 3 ani

Pentru ambele pozitii este necesara cunoasterea limbii engleze.
Oferta salariala atractiav, oportunitati de dezvoltare in multiple domenii de business.

Cei care sunt interesat. sunt rugati sa ma contacteze pe adresa de mail:
r.zlatanov@hcs.com.ro
0749.023.012
Cel mai recent răspuns: Admin , administrator 05:49, 18 Martie 2008
Ce inseamna activitate minima in barou ? #-o
:))
ce inseamna experienta de barou ???
credeam ca solicitati experienta in domeniul juridic !!!
pot fii inscris in barou de 20 de ani si sa stau doar la..."oficii" si la..."pescuit " la intratrea in instanta...ca in rest nu ma cauta nimeni...:D
Bai... pe bune! Eu am citit tampenia asta de anunt si am crezut ca sunt ceva... doua conditii cumulative... Adica omu' vrea, de fapt, 2 avocati cu experienta diferita, unul sa o aiba minima, unul sa o aiba de macar... 3 ani!
Din redactare iese... o cacao! Fara lapte!
Ca sa nu mai spun ca m-am enervat si am cautat-o pe don'soara Raluca... Nu e nicaieri, nici pe saitul care ii tine adresa de mail... :-/
S-a pierdut in ceata... Ca sa nu mai spun ca de trei zile-n coace, gura tot ii tace...
Ce aiurea! M-am saturat de anunturi total neprofesioniste ale unor firme doritoare de... profesionisti. :))
Raspuns de la "don'soara "Raluca,
Ok, domnule sa trecem la cafea..fara lapte.
Este vorba despre o firma de avocatura care cauta sa-si angajeze 2 avocati:
1. o pozitie pentru cineva cu mai putina experienta de avocat (acesta este motivul pentru care am zis o persoana de putin timp intrata in barou pentru ca presupun ca cine intra acolo chiar isi doreste sa pledeze nu intra pentru a sta la pescuit cum pomenea unul dintre colegii dvs. de breasla)
2. o pozitie pentru o persoana cu experinta de minim 3 ani in avocatura

Daca credeti ca sunt suficiente informatii pentru dvs. astept un raspuns matur, fara jigniri.
Daca credeti ca nu sunt suficiente si profesioniste informatiile date sa stiti ca ma puteti gasi la numarul de telefon 0749 023012, unde pana acum nu m-a sunat nimeni. Pe site-ul nostru ma puteti gasi cu un minim de perseverenta la departamentul de Rrecrutare pe pozitia de Senior Consultant.

Cu respect,
Raluca Zlatanov
Sa stiti ca si oamenii aceia care stau la pescuit de clienti isi doresc sa pledeze, doar ca nu au gasit alta modalitate... Pe hartie si ei apar ca avocati, unii sunt chiar destepti, ii duce logica juridica... Altii pierd vremea si, din cand in cand, prin un client...

Daca caut un lucru mai mult de 5 minute, inseamna ca el nu vrea sa fie gasit... mai ales cand fac altceva si caut... printre picaturi.
Căutarea dvs. - Raluca Zlatanov site:hcs.com.ro - nu a găsit niciun document.
Daca cautarea google in interiorul saitului se dovedeste inutila, nu mai caut manual. :P

Ma scuzati pentru don'soara, doamna. Dar per ansamblu este un anunt prost. Parerea mea.

Alte discuții în legătură

Dat in judecata de firma de avocati adrian_t10 adrian_t10 Buna ziua. Va solicit o parere pentru o anumita situatie. Imi desfasor activitatea in domeniul constructiilor si in urma cu 4 ani am colaborat cu un ... (vezi toată discuția)
Cat ma costa un contract cu un maestru mihai CJ mihai CJ M-ar interesa daca stie cineva sa-mi comunice tarifele percepute pentru incheierea contractului de avocat stagiar. M-ar interesa aceste tarife din toate ... (vezi toată discuția)
Caut colaborare cu cabinet de avocat in bucuresti Lacramioara Macovei Lacramioara Macovei Dragi colegi, am dat de necaz :( Din decembrie 2008 sunt avocat stagiar in Bucuresti. In prezent am contract de colaborare cu S.C.A. \"X\" dar nu prea sunt ... (vezi toată discuția)