Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intimpinare divort 2
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intimpinare divort 2

in intimpinare se trece daca ai pretentii la partaj? o fac fara a consulta un avocat,se face in 3 exemplare? multumesc mult!
Nu, in cererea reconventionala, o depuneti o data cu intampinarea.
Doar 2 exemplare: unul pt reclamant, unul pt instanta.
prin intampinare, raspundeti capetelor de cerere a reclamantului. daca acesta nu cere partajul, dvs va trebui sa faceti cerere reconventionala,daca vreti sa partajati bunurile odata cu divortul
2 exemplare