Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii regulament intern
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

regulament intern

buna ziua,
in urma unui control de la itm , ne-a fost cerut regulamentul intern al societatii;
cei de la control ne-au cerut sa introducem in regulamentul intern de sanctiuni disciplinare pentru angajatii care incalca demnitatea personala a altor salariati prin crearea de medii degradante, de intimidare, de ostilitate, de umilire sau ofensare conform art.12 alin.1 din Legea 202/2002 republicata.
vreau sa precizez ca in regulament am descris abaterile , procedura de sanctionare disciplinara ;
daca s-a confruntat cineva cu aceasta situatie , ce sanctiuni disciplinare se aplica in acest caz??
multumesc frumos
In functie de gravitatea faptei stabiliti care dintre sanctiunile prevazute de Codul muncii (art.264) o veti aplica fiecareia dintre abaterile prevazute in R.I.