avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 626 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prelungirea contractului pe o perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prelungirea contractului pe o perioada determinata

Buna,
Am ctr pentru o perioada determinata de 2 luni care expira pe 15.01.2011. Daca angajatorul imi prelungeste ctr cu inca 4 luni, cu ce data se va face prelungirea si cand inceteaza de drept fiecare ctr determinat in parte?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:02, 5 Noiembrie 2010
util ar fi să vi-l facă pe perioadă nedeterminată, fapt pe care v-a trebui să îl facă în momentul în care aveţi/veţi avea contract pe o perioadă de 24 luni cumulate.
Urmatorul contract pe durata determinata are ca si durata 15.01.2011-15.05.2011, deci prelungirea se face incepand cu data de 15.01.2011.
alx_asert a scris:

Buna,
Am ctr pentru o perioada determinata de 2 luni care expira pe 15.01.2011. Daca angajatorul imi prelungeste ctr cu inca 4 luni, cu ce data se va face prelungirea si cand inceteaza de drept fiecare ctr determinat in parte?
Multumesc!


Prelungirea se va face cu data de 15.01.2010 ... c.i.m. la inceta de drept la data expirarii duratei pentru care a fost incheiat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contractul de munca pe perioada determinata roxynice roxynice Mi sa prelungit contractul de munca pe perioada determinata de doua ori prima data 6 luni apoi mi s-a prelungit pana la 2 ani , am fost inlocuitorul unei ... (vezi toată discuția)
Contract de munca pe perioada determinata C-tin C-tin Ce se intampla daca, chiar inainte de data incetarii contractului, angajatul prezinta angajatorului un concediu medical pe o perioada care depaseste data ... (vezi toată discuția)
Cim intrerupt sau nu? silvia99 silvia99 buna dimineata! daca un angajat are contract pe determinata intre 28.05 - 31.08.2011 si apoi act aditional prin care se stipuleaza trecerea pe perioada ... (vezi toată discuția)