Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prelungirea contractului pe o perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prelungirea contractului pe o perioada determinata

Buna,
Am ctr pentru o perioada determinata de 2 luni care expira pe 15.01.2011. Daca angajatorul imi prelungeste ctr cu inca 4 luni, cu ce data se va face prelungirea si cand inceteaza de drept fiecare ctr determinat in parte?
Multumesc!
util ar fi să vi-l facă pe perioadă nedeterminată, fapt pe care v-a trebui să îl facă în momentul în care aveţi/veţi avea contract pe o perioadă de 24 luni cumulate.
Urmatorul contract pe durata determinata are ca si durata 15.01.2011-15.05.2011, deci prelungirea se face incepand cu data de 15.01.2011.
alx_asert a scris:

Buna,
Am ctr pentru o perioada determinata de 2 luni care expira pe 15.01.2011. Daca angajatorul imi prelungeste ctr cu inca 4 luni, cu ce data se va face prelungirea si cand inceteaza de drept fiecare ctr determinat in parte?
Multumesc!

Prelungirea se va face cu data de 15.01.2010 ... c.i.m. la inceta de drept la data expirarii duratei pentru care a fost incheiat.