Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Specialisti in domeniul juridic
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Specialisti in domeniul juridic

Ce parere aveti?
- Potrivit Structurii Clasificarii Ocupatiilor, postata pe site-ul Ministerului Muncii, meseriile de jurist sau consilier juridic nu mai sunt necesare, fiind numiti, la capitolul 261 - "Specialisti in domeniul juridic", numai avocatii si magistratii (judecatori, procurori) si "specialisti in domeniul juridic neclasificati in grupele de baza anterioare".-
Hotararea va intra in vigoare de la 1 ianuarie 2011
o parere proasta...despre cei ce nu sunt atenti cand citesc un proiect de lege.

www.avocatnet.ro/content/for...