avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Stimati domni,

Sunt divortata. si recasatorita Am achzitionat o garsoniera - prin credit ipotecar cu fostul sot. Inca nu este achitata final.S-a ajuns la partaj pe imobil. In instanta el a avut castig de cauza, eu ramanand cu casa, cu conditia sa ii achit o sulta in valoare de aprox.15.000 Euro. Am incercat sa ii ofer mai putin, neavand aceasta suma enorma, nu a fost de acord sub nici o forma, asa ca urmeaza sa fiu executata silit. Am inteles ca in functie de cat se obtine la imobil, el si banca iau tot, eu nimic.

Intrebare de 100 puncte:D:
De moment ce casa nu mai este a mea, nedandu-i lui banii, iar eu in acest moment nu mai locuiesc acolo si sunt scoasa de la intretinere(am fost insa informata de administrator ca tot tb sa platesc caldura ), Mentionez ca fostul sot nu mai sta in Bucuresti (probabil ca are deja buletin din zona natala),

Intrebarea mea este: nu ar trebui sa platim amandoi intretinerea pana se finalizeaza executarea silita? Apare si el in contractul de casa in calitate de codebitor. E normal sa platesc doar eu contributia la caldura desi nu mai stau acolo? E vreo solutie?
Va multumesc!

Ultima modificare: Luni, 8 Noiembrie 2010
roxxanna, utilizator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 17:13, 8 Noiembrie 2010
casa e a dvs, " castigata" la partaj. asa ca, toate datoriile casei intre data hotararii si data cumpararii la licitatie sunt ale dvs
nu inteleg de ce ati cerut casa daca nu aveati bani de despagubire
Ultima modificare: Luni, 8 Noiembrie 2010
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poate schimba domiciliul in caz de executare silita? roxxanna roxxanna Stimati domni, Am o intrebare legata de urmatoarea situatie: Eu si fostul sot am avut un litigiu pe un imobil (luat prin credit ipotecar si inca ... (vezi toată discuția)
Executare silita roxxanna roxxanna Stimati domni, Am cateva intrebari legate de urmatoarea situatie: Eu si fostul sot am avut un litigiu pe un imobil (luat prin credit ipotecar si inca ... (vezi toată discuția)
Executare silita roxxanna roxxanna Stimati domni, Am cateva intrebari legate de urmatoarea situatie: Eu si fostul sot am avut un litigiu pe un imobil (luat prin credit ipotecar si inca ... (vezi toată discuția)