Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Recalculare alcoolemie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Recalculare alcoolemie

Buna seara! Am primit raspunsul de la recalculare in care se mentiona sa nu se tina cont de acest rezultat intrucat am consumat mai mult alcool. Ati mai intalnit o asemenea situatie, este posibil acest lucru? Este obligata instanta sa tina seama de mentiune?
Multumesc!
Care au fost rezultatele in urma recalcularii?
In afara de acea mentiune..
Initial 1,2 si dupa recalculare 0,59
Trebuie sa aveti doua probe recoltate si deci doua rezultate in urma recalcularii.
Care a fost prima valoare si a doua in urma recoltarii probelor biologice si care au fost rezultatele in urma recalcularii, ati indicat doar una dintre ele.
Se vede treaba ca ori nu s-au efectuat doua recalculari, caz in care s-a comis o greseala, ori utilizatorul nu prezinta decat masuratoarea cea mai mica.
Prima data au fost 1,2 si 1,05 iar a doua oara doar 0,59 si mentiunea referitoare la faptul ca diferenta este prea mare si se pastreaza primul rezultat.
MariaM31, utilizator