Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

insolventa

...sunt asociat unic al unui SRL pe care l-am suspendat pe trei ani , incepand cu luna iunie 2010. La data suspendarii aveam datorii la stat ( impozit minim ,tva ....total vreo 8000-9000 lei ) .N-am putut desfiinta SRL-ul avand aceste datorii . In situatia actuala insa , acest SRL genereaza crestere de datorii prin dobanzi,majorari, penalitati la neplata lor . As putea sa rezolv aceasta problema in vre-un fel ....? ( insolventa ....eventual ...)
Depuneti la Tribunal - Sectia comerciala cerere de deschidere a procedurii insolventei, in baza art. 27 din Legea 85/2006. Tot in cuprinsul legii, la art. 28 aveti o lista cu actele care trebuie sa insoteasca cererea de deschidere a procedurii insolventei.