Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... credit ipotecar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

credit ipotecar

BUNA ZIUA,NU STIU CUM SA PROCEDEZ CU CREDITUL MEU IPOTECAR LA BCR.
AM TOT FOST LA BANCA SA GASESC O MODALITATE DE AMI SCADEA RATA CARE ERA DE 550 DE EURO PE LUNA IAR CREDITUL DE 50 DE MII DE EURO.
PANA LA URMA SE GASISE POSIBILITATEA DE A PRELUNGI PERIOADA DE CREDITARE CU INCA VRO 12 ANI DAR RATA TOT NU SCADEA INSA PROBLEMA ERA ALTA CA EU AVEAM RESTANTE LA BANCA IN PERIOADA ACEEA DE 2500 DE EURO CARE AR FI FOST INCLUSA IN TOT CEREDITUL.
CU TOATE CA PERIOADA ERA EXTINSA CU 12 ANI PESTE TERMENUL INITIAL EU DEPASEAM CREDITU INITIAL DE 50 DE MII DE EURO SI TREBUIA SA FAC UN NOU CONTRACT DE IPOTECA LA NOTARIAT PENTRU SUMA CARE DEPASEA CREDITU INITIAL.
PENTRU LUCRU ACESTA TREBUIA SA MAI CHELTUIESC VRO 400DE EURO PENTRU ACEA IPOTECA SI PLU ALTE SUTE DE LEI PT EXTRASE FISCALE SI ETC. CARE TREBUIAU DEPUSE LA DOSAR IAR DUPA TOATE CHESTIA ASTA RATA MEA LA BANCA AR FI FOST DE 520 DE EURO PE LUNA.
AM FOST LA NOTAR AM SCOS EXTRASU DE CARTE FUNCIARA
AM FOST LA IMPOZITE SI AM SCOS SI DE ACOLO DOCUMENT CA NU AM DATORII LA STAT DAR NU AM MAI CONTINUAT SA MAI MERG LA NOTAR SA FAC ACEL CONTRACT DE IPOTECA PENTRU CA NU MAI AVEAM BANII NECESARI SI IN AFARA DE ASTA IN MOMENTUL IN CARE TREBUIA SA MERG LA NOTAR SA MA INTERESEZ CAT MAR AJUNGE ACEA IPOTECA MA ANUNTAT CA IMI TREBUIE SI IMPUTERNICIRE DE LA SOTUL MEU PENTRU A SEMNA IN LOCU LUI EL NEFIIND IN TARA IN MOMENTU ACELA . DAR CARE ESTRE TRECUT IN CONTRACTUL DE IPOTECA CA SI GARANT.
SPECIFICASEM ACESTU LUCRU DOAMNEI CONSILIER DAR EA NU IMI DADEA AMANUNTE FACEA TOTUL IN ULTIMA INSTANTA FINDCA AVEA FOARTE MULTE DOSARE SI ERA FOARTE OBOSITA SA DEA EXPLICATII.
CAM ASTA ESTE POVESTEA CREDITULUI MEU IPOTECAR SI CU SIGRANTA DATORIA MEA LA BANCA ESTE IN CONTINUA CRESTERE DEOARECE EU DIN LUNA IULIE 2010 NU AM MAI DAT NICI UN LEU LA BANCA.
TOTUL A RAMAS IN AER SI EU TREBUIE SA FAC CE ?....PENTRU CA EU NU MAI VREAU ACEL APARTAMENT.
CUM AR TREBUI SA PROCEDEZ?
TOATE ASTEA MA INTERESEAZA PENTRU LA LA TV SE SPUNE CEVA DAR CAND AJUNGI ACOLO LA BANCA SE INTAMPLA ALTCEVA,IAR IN MOMENTUL DE FATA EU NU SUNT IN TARA SI SUNT IN CAUTAREA UNUI JOB.
MULTUMESC ANTICIPAT

dvs poate nu mai doriti acest apartament... problema e ca in cazul unei executari silite, ramaneti in continuare datori daca suma rezultata in urma vanzarii acestui ap la licitatie e mai mica decat suma totala datorata
poate gasiti un cumparator pt acest ap, sa vindeti cu acordul bancii si astfel sa achitati datoria la banca
@nicoloff

:ban:

Va rog sa stergeti denumirea societatii implicate in discutie si sa rescrieti mesajul dvs. astfel incat, scrisul cu litere mari sa nu fie in exces.

Va invit sa cititi Regulamentul de postare, in speranta ca veti intelege faptul ca, daca tipati (scrisul in exces, cu litere mari de tipar este interzis de Regulamentul de postare si echivaleaza cu "a tipa"...), nu o sa reusiti sa va faceti mai inteles decat daca folositi un limbaj adecvat.

O zi buna.