avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 563 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Functia: Resurse umane
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Functia: Resurse umane

In statul de functii figurez cu functia de: Resurse umane.

Imi poate cineva sa-mi spuna, conform prevederilor legale, aceasta denumire este o functie care implica studii superioare sau studii medii?
Ca pregatire am si cursul de MRU, inginer silvic, jurist, liceul silvic etc.
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 19:07, 10 Noiembrie 2010
De exemplu functia de inspector resurse umane presupune studii medii, iar
cea de referent resurse umane_ studii superioare.
Concret:

[ link extern ]
insp resurse umane - cod cor 342332
referent resurse umane - cod cor 342304
aceste functii fac parte din grupa majora 3 care cuprinde absolventi ai invatamintului liceal, postliceal si de maistri si sunt platite la nivelul studiior medii.
juristar a scris:

In statul de functii figurez cu functia de: Resurse umane.

Imi poate cineva sa-mi spuna, conform prevederilor legale, aceasta denumire este o functie care implica studii superioare sau studii medii?
Ca pregatire am si cursul de MRU, inginer silvic, jurist, liceul silvic etc.


functia de Resurse Umane nu exista in COR ... cred ca aveti o alta denumire a functiei ...
"Resurse umane" nu este o functie ci, cel mult, un compartiment de specialitate din cadrul unei firme.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Functii cu studii medii si superioare piticul piticul sunt incadrata pe un post de referent/inspector resurse umane 342304 cu studii medii. am absolvit studiile superioare in domeniu cu diploma de licenta .As vrea ... (vezi toată discuția)
Referent de specialitate resurse umane runos runos Intrebarea se refera la incadrarea ca referent de specialitate studii superioare, intr-o unitate de stat, si anume: poate fi incadrat pe aceasta functie un ... (vezi toată discuția)
Referent de specialitate in resurse umane gby1970 gby1970 Buna ziua! Am o nelamurire, nu gasesc nicaieri ce studii sunt agreate pentru ocuparea postului de referent de specialitate in resurse umane. O diploma de ... (vezi toată discuția)