Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Functia: Resurse umane
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Functia: Resurse umane

In statul de functii figurez cu functia de: Resurse umane.

Imi poate cineva sa-mi spuna, conform prevederilor legale, aceasta denumire este o functie care implica studii superioare sau studii medii?
Ca pregatire am si cursul de MRU, inginer silvic, jurist, liceul silvic etc.
De exemplu functia de inspector resurse umane presupune studii medii, iar
cea de referent resurse umane_ studii superioare.
Concret:

[ link extern ]
insp resurse umane - cod cor 342332
referent resurse umane - cod cor 342304
aceste functii fac parte din grupa majora 3 care cuprinde absolventi ai invatamintului liceal, postliceal si de maistri si sunt platite la nivelul studiior medii.
juristar a scris:

In statul de functii figurez cu functia de: Resurse umane.

Imi poate cineva sa-mi spuna, conform prevederilor legale, aceasta denumire este o functie care implica studii superioare sau studii medii?
Ca pregatire am si cursul de MRU, inginer silvic, jurist, liceul silvic etc.

functia de Resurse Umane nu exista in COR ... cred ca aveti o alta denumire a functiei ...
"Resurse umane" nu este o functie ci, cel mult, un compartiment de specialitate din cadrul unei firme.