avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 738 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Retinere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Retinere

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati daca se poate cu urmatoarea problema legata de fluturasul de salariu. Voi detalia fluturasul pentru a fi mai explicit.
Tarif incadrare 1574
Ab. nem 0
Real. in reg normal 112 ore / 1049 lei
real. noapte 0
total prime 0
CO 7 zile / 525
Prima CO 79
Alte sume, CM, Avantaj 0
Val tichete masa 122
Venit brut 1653
Somaj 8
CAS 174
Sanatate 91
Venit net 1380
Ded. pers. 160
Baza impozit 1342
Impozit 215
Net 1165
Avans sal, p.alim,Alte retineri, Garantii, fact tel, Avantaj 0
REST PLATA 788
Nu inteleg de ce exista diferenta asta dintre net si rest plata atata timp cat nu am alte retineri. Va multumesc.
Lucrez de 3 ani in firma si pana acum nu am avut aceasta problema
Cel mai recent răspuns: andre3000 , utilizator 07:58, 11 Noiembrie 2010
Nu cred ca este corect. Ar fi trebuit sa se calculeze asa: 1653-8-174-91-215=1165
Multumesc. Asa ma gandeam si eu.
O singura intrebare mai am. Se poate face o retinere fara sa apara pe fluturasul de salariu?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nota de lichidare cristina0123 cristina0123 Am lucrat la o firma 8 zile si am cerut nota de lichidare.In nota de lichidare scrie salariul de incadrare,venit brut,7 zile lucrate,ore nem 8,val Co ... (vezi toată discuția)
Concediu medical dianabdm dianabdm Buna ziua.Doresc si eu cateva informatii cu privire la un CM. Mai exact,am avut un concediu medical de pe data de 13 decembrie-31 decembrie. (6 zile au fost cu ... (vezi toată discuția)
Diferenta intre banii primiti si banii declarati la stat. bani la negru ??? mkpwmk mkpwmk Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema. La firma la care sunt angajat de aproape 2 ani ocup functia de agent vanzari. Salariul meu consta in ... (vezi toată discuția)