Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Retinere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Retinere

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati daca se poate cu urmatoarea problema legata de fluturasul de salariu. Voi detalia fluturasul pentru a fi mai explicit.
Tarif incadrare 1574
Ab. nem 0
Real. in reg normal 112 ore / 1049 lei
real. noapte 0
total prime 0
CO 7 zile / 525
Prima CO 79
Alte sume, CM, Avantaj 0
Val tichete masa 122
Venit brut 1653
Somaj 8
CAS 174
Sanatate 91
Venit net 1380
Ded. pers. 160
Baza impozit 1342
Impozit 215
Net 1165
Avans sal, p.alim,Alte retineri, Garantii, fact tel, Avantaj 0
REST PLATA 788
Nu inteleg de ce exista diferenta asta dintre net si rest plata atata timp cat nu am alte retineri. Va multumesc.
Lucrez de 3 ani in firma si pana acum nu am avut aceasta problema
Nu cred ca este corect. Ar fi trebuit sa se calculeze asa: 1653-8-174-91-215=1165
Multumesc. Asa ma gandeam si eu.
O singura intrebare mai am. Se poate face o retinere fara sa apara pe fluturasul de salariu?