Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda si suspendarea permisului
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda si suspendarea permisului

am depasit in jur de 3-4 masini pu linie discontin din sens opus venea masina politiei fara semnale sonore sau luninoase sp pe motinu ca citez"mai deranjat si ma-ai oblidat sa franez pt a evita o coliziune" ce nu este adevarat. si mi-a suspendat permisu timp de 30 zile si o amenda de 240 ron. Se poate asa ceva?????????????????#-o#-o
Au martori?de ce nu contestati procesul-verbal?
acum depinde ce a trecut in procesul verbal, cum va incadrat ... ce va spus e alt ceva.. pv nu va dat ? poate ca el a fost nevoit sa reduca viteza ca sa evite o posibila coliziune... si dasta a fost suparat
Azi am vb cu avocatu si maine merg sa sa depun contestatie.