Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cedare teren in folosul comunitatii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cedare teren in folosul comunitatii

primarul comunei agigea a dat o hotarare locala , sa donam in folosul comunitatii cu act notarial fara a cere despagubiri, 10 m din terenuri intravilane pt a face o sosea ce va tine maxim 10 km. ideea e ca eu nu vreau sa cedez dar ma lovesc de lucrul acesta fiind specificat in certificatul de urbanism pentru constructie locuinta. nefiind PUZ-ul facut eu trebuie sa l fac tinand cont de conditiile din certificatul de urbanism. intrebarea mea este: in cazul in care fac acest puz cu , conditiile din C.U dupa aceea sunt obligata sa cedez partea aceasta de 10 m? adica mai pot face ceva apoi? deoarece eu merg cu actele acestea , as dorii sa merg, pana la autorizatia de constructie, iar in cazul in care nu mi se da, sa dau aceasta primarie in judecata.

va multumesc pentru ajutor
maxim 1 km am vrut sa zic