Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract colectiv de munca la nivel de ramura, in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract colectiv de munca la nivel de ramura, in cazul in care este aplicabil pentru 1 cod CAEN din 2

Buna ziua,
Ma intereseaza daca societatea are 2 coduri CAEN, dintre care pentru unul s-a negociat Contract colectiv la nivel de ramura (respectiv comert - cod CAEN 5145), acest Contract colectiv este aplicabil pentru societatea in cauza?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Depinde care este obiectul principal de activitate- in functie de acela se stabileste Contractul colectiv de munca la nivel de ramura aplicabil firmei