avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 662 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrebare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrebare

Buna Ziua,

Sunt student, si m-am angajat ca promoter part time 2 ore pe zi,eu am mai gasit un job de administrator web din alta tara,8 ore pe zi care le impartesc 4 ore dimineata si 4 seara,oare cei din tara respectiva lucreaza cu carte de munca? sper ca nu fac ceva ilegalitati..

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 13:46, 13 Noiembrie 2010
Cu contracte de munca lucreaza sigur.Eu nu am inteles care este intrebarea.
Pai poate reusiti sa ne explicati cum ati gasit jobul, prin cine?
pai la sectiunea "jobs" :) e un site de socializare...
simonaoprica a scris:

Cu contracte de munca lucreaza sigur.Eu nu am inteles care este intrebarea.


Pai eu am deja carte de munca, ca din cate am inteles si agentii din reclame publicitare trebuie sa aiba carte de munca,va trebui sa renunt la jobul de promoter?
pai si v-ati interesat de firma respectiva? Cum anume plecati? Postati niste informatii suplimentare.

Alte discuții în legătură

Buna ziua! online_eu online_eu Imi puteti spune va rog frumos cui sa ma adresez pentru a depune o sesizare in legatura cu munca la negru? Administratorul unui bar are 3 angajati pe care ... (vezi toată discuția)
Dilema.... razvan38 razvan38 Sunt divortat si acum 7 ani am cerut si obtinut copilul sa il cresc eu iar fosta sotie plateste pensie alimentara...mai greu dar plateste. Anul acesta copilul ... (vezi toată discuția)
Buna! am un job full time si in curand voi incepe un al doilea ... GMT7 GMT7 Buna! Am un job full time si in curand voi incepe un al doilea job part time, la un angajator diferit. Problema este ca la jobul full time este nevoie din ... (vezi toată discuția)