Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrebare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrebare

Buna Ziua,

Sunt student, si m-am angajat ca promoter part time 2 ore pe zi,eu am mai gasit un job de administrator web din alta tara,8 ore pe zi care le impartesc 4 ore dimineata si 4 seara,oare cei din tara respectiva lucreaza cu carte de munca? sper ca nu fac ceva ilegalitati..

Multumesc
Cu contracte de munca lucreaza sigur.Eu nu am inteles care este intrebarea.
Pai poate reusiti sa ne explicati cum ati gasit jobul, prin cine?
pai la sectiunea "jobs" :) e un site de socializare...
simonaoprica a scris:

Cu contracte de munca lucreaza sigur.Eu nu am inteles care este intrebarea.

Pai eu am deja carte de munca, ca din cate am inteles si agentii din reclame publicitare trebuie sa aiba carte de munca,va trebui sa renunt la jobul de promoter?
pai si v-ati interesat de firma respectiva? Cum anume plecati? Postati niste informatii suplimentare.