avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 993 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită recuperare datorii de catre o societate recuperari ...
Discuție deschisă în Executare silită

recuperare datorii de catre o societate recuperari creante

Buna ziua,

Am si eu o intrebare va rog in legatura cu o datorie la o companie de tel mobila din 1998-1999,nu mai retin,deoarece am facut prostia sa iau ab. pe numele meu pt o prietena,care ulterior nu a mai platit.
Acum,dupa atatia ani,primesc de la o forma de recuperare,o instiintare ca daca in 5 zile nu platesc (acum sunt cica vre0 2000 lei nu stiu de unde), ma executa silit.
Stie cineva daca este posibil?
Stiam ca datoriile se prescriu dupa 3 ani,ar trebui sa raspund ceva acestei d-ne av de la eos?


Multumesc!
Ultima modificare: Sâmbătă, 20 Noiembrie 2010
ContSters145300, utilizator
Cel mai recent răspuns: ContSters145300 , utilizator 12:05, 20 Noiembrie 2010
Va multumesc foarte frumos!


Cu stima,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Societate recuperari creante-preluare debit prescris? kris erika kris erika in 2005 am facut un contract cu cei de la orange pentru un abonament.dupa vreo 6 luni mi a fost furat tel si imediat am mers la cei de la orange pt a mi se ... (vezi toată discuția)
Probleme cu o societate de recuperare crysty4ever crysty4ever Am si eu o problema foarte mare cu cei de la ......In 2002 sotia mea a facut un abonament la ........,actualul ...... de azi.Dupa doua luni nu a mai platit ... (vezi toată discuția)
Debit restant de 10 ani- cerere/somatie executare SCORPION2222 SCORPION2222 Prescriptia extinctiva nu este definita in legea civila totusi Decretul 167 / 1958 in art. 1, alineatul 1, consacra efectul prescriptiei extinctive \"dreptul ... (vezi toată discuția)