Forum Discuţii juridice Executare silită recuperare datorii de catre o societate recuperari ...
Discuție deschisă în Executare silită

recuperare datorii de catre o societate recuperari creante

Buna ziua,

Am si eu o intrebare va rog in legatura cu o datorie la o companie de tel mobila din 1998-1999,nu mai retin,deoarece am facut prostia sa iau ab. pe numele meu pt o prietena,care ulterior nu a mai platit.
Acum,dupa atatia ani,primesc de la o forma de recuperare,o instiintare ca daca in 5 zile nu platesc (acum sunt cica vre0 2000 lei nu stiu de unde), ma executa silit.
Stie cineva daca este posibil?
Stiam ca datoriile se prescriu dupa 3 ani,ar trebui sa raspund ceva acestei d-ne av de la eos?

Multumesc!
ContSters145300, utilizator
Va multumesc foarte frumos!

Cu stima,