Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cod caen
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cod caen

Ma intereseaza si pe mine care este noul cod caen al asociatiilor de proprietari. stiu ca pana acu era 9133-alte activitati asociative.
9499 Activitati ale altor organizatii n.c.a.
multumesc.
dar in 2010 ce cod caen este, ca in decl de cas nu mai gasesc 9499 asa cum stiam eu?
Folositi cu incredere:
6832 - Administr.imob.pe baza de comision sau contract;
Succes!
Buna ziua .

Am rugamintea sa imi spuneti, va rog, care sunt codurile CAEN obligatorii pentru societatile care solicita autorizare pentru desfasurare activitate - administrari imobile ?

In legea 230/2007 art 35 alin 1 spune " .. persoane juridice....care au ca obiect de activitate numai domeniul asociatiilor de proprietari ori care au ca activitate principala administrarea imobilelor pe baza de tarife sau contract."

Sa inteleg ca daca am o societate cu obiecte de activitate secundare din alte domenii (dar cu obiect principal 6832) nu pot obtine autorizare ?