Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... amenda alternativ cu munca in folosul comunitatii
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

amenda alternativ cu munca in folosul comunitatii

va rog sa-mi spuneti in ceact normativ gasesc contraventiile caresepedepsesc alternativ cu amenda sau munca in folosul comunitatii
Art 39-1 din OG nr 2/2001 privind regimul juridic al contraventiilor
in art.mentionat nu sunt enumerate contraventiile care sunt sanctionate alternativ cu amenda sau munca in folosul comunitatii.
as dori daca ma poate ajuta cineva cu o enumerare aacestor contraventii.