Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Art. 56 lit. j - model decizie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Art. 56 lit. j - model decizie

Buna ziua
Va rog sa-mi postati un model de decizie de incetare a unui contract de munca cu perioada determinata-art.56 lit. j- pentru a putea beneficia de somaj (sau spuneti-mi unde sa intru sa il copiez...sa poata fi redactabil)

Multumesc anticipat
Puteti intra pe site-urile itm-urilor, care de cele mai multe ori au toate modelele de decizii.
S.C. *** SRL
Sediul: TIMISOARA
Cod unic: …RO ***……………
ITM 1406**
Telefon: 072***………………….

140***

DECIZIE DE INCETARE A CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE MUNCA

nr………..
din data de.30.09.2010.................

S.C. ..***.......... reprezentată prin d-l (d-na) .....***.......
Având în vedere prevederile Legii nr.31/1990 cu modificările şi completările ulterioare cu privire la organizarea, funcţionarea şi conducerea societăţilor comerciale;
Având în vedere expirarea termenului contractului individual de munca nr 86***9, al domnului ***, CNP ***; rezolutia societatii

Vizând şi dispoziţiile art. 56 lit. j din Codul Muncii (Legea 53/2003);

DECIDE :

Art. 1. Începând cu data de ..01.10.2010......................... încetează raporturile de muncă a societăţii cu angajatul C***, CNP 175***25., CIM 86***9..... în funcţia de PAZ***, la S.C. *** SRL..de drept, la incetarea termenului pentru care a fost incheiat contractul, in conformitate cu prevederile art. 56 lit. J din Codul Muncii (Legea 53/2003).
Art. 2. Compartimentul juridic, personal şi financiar contabil vor duce la îndeplinire prezenta.
Art. 3. Împotriva prezentei decizii de încetare a contractului de muncă, susnumitul se poate adresa cu contestaţie la ...JUDECATORIA TIMISOARA...................……................ în termen de 30 de zile de la comunicare.
Art. 4. În termen de 5 zile de la încetarea raporturilor de muncă, prezenta decizie se va comunica la Inspectoratul Teritorial de Muncă în raza căruia societatea comercială îşi are sediul social.

Administrator ……………

copy :luck:paste
ContSters167247, utilizator
Va dau si eu un model:

SC ___________________________
Sediul_________________________
Tel/Fax: _______________________

DECIZIA Nr._______/_______________

Avand in vedere expirarea termenului contractului individual de munca incheiat pe perioada determinata cu dl / dna __________________________;

In temeiul art.56 lit. j din Codul muncii,

Administratorul SC ______________SRL, dl/dna _____________,

DECIDE:

1. Contractul individual de munca nr.____________/________________ incheiat cu dl / dna ____________, inceteaza cu data de _________.
2. Prezenta decizie se va comunica, in copie, celui in cauza, in termen de 5 zile.

3. Impotriva prezentei decizii de incetare a contractului individual de munca, salariatul se poate adresa cu contestatie la Tribunalul___________________ in termen de 30 de zile de la comunicare.

ADMINISTRATOR,
Data comunicarii __________________
Semnatura
salariatului ______________________
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
Va multumesc foarte mult pentru ajutor si va mai rog sa-mi spuneti daca un astfel de contract(durata determinata) se desface cu Acordul partilor...e o casuta in REVISAL unde trebuie completat motivul modificarii contractului de munca(Iin cazul meu incetarea contractului)....
In Revisal, la "Temeiul legal", selectati "Modificare", "Incetare contract" si "art.56j".